01 HighScore: Next

Pierwszy krok przed zaimplementowaniem rozwiązania, to jego zaplanowanie. Dlatego w pierwszej kolejności w przypadku przygotowania oprogramowania stosuję opracowanie wymaganych funkcjonalności oraz rozpatrzenie ograniczeń i możliwości.

W przypadku projektu HighsSore: Next założyłem że będzie to projekt jakiś czas temu przeze mnie zrobionej gry. Lecz zamiast napisać projekt w czystym JavaScript’cie, postanowiłem przygotować projekt w React Native. Dodatkowo w ramach łatwego rozszerzania i utrzymania oprogramowania postanowiłem stosować dobre praktyki, które opiszę w następnych artykułach z tej serii.

W ramach rozplanowania rozpisałem jakie widoki i funkcje chciałbym zaimplementować. Na tym etapie zaprojektowane widoki są jedynie szkicami i mają pomóc mi w wyobrażeniu sobie możliwych różnych dróg przejścia między widokami. Dodatkowo dzięki szkicom i prześledzeniu drogi od włączenia aplikacji, przez rozpoczęcie gry, aż do ukończenia rozgrywki, zdałem sobie sprawę jakich widoków brakuje (np. widok z wynikiem, w przypadku zakończenia gdy).

Kolejny etap to przerysowanie widoków do wersji elekteornicznej. W moim przypadku, wybrałem program Gravit Designer, który jest darmowy i multiplatformtowy oraz umożliwia przegląd i edycję plików online (nie jest to reklama 🙂 ).

W następnym artykule planuję przedstawić stos (ang stack) oprogramowania, które wykorzystam do zaprogramowania aplikacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: